Top

Hizmetlerimiz

Hafriyat

Hafriyat kazı işlemlerinin tümüne verilen addır. Kazı sonucu çıkan malzemelerin, molozun kaldırılması ve uygun bir alana taşınarak boşaltılması işlemlerini kapsar. Kazı işlemleri, belirli teknik şartnameler kapsamında düzenlenmiş, iş sağlığı ve güvenliği yönetmeliklerince çok tehlikeli sınıfa giren işlemlerdir. Kazı işlemlerinde uygun araç ve ekipman kullanımı önemli olduğu kadar, uzman operatörlerin bu işlemler sırasında yer alması da önemlidir.

Hafriyat kazı işlemlerine başlamadan önce gerekli ruhsat ve izinler alınmalıdır. Mevcut alandaki su boruları, doğalgaz boruları, Telekom hatları gibi yer altından geçen sistemlerin planları çıkarılmalı bunlara hasar verilmemeye çalışılmalıdır. Ayrıca kazı alanında canlı varlık olup olmadığı, yan tarafta bulunan yapılı çevrenin zarar görüp görmeyeceği gibi birçok husus değerlendirilmelidir. Bütün bu işlemler bittikten sonra uygun iş makineleriyle hafriyat işlemine başlanır. Kaldırılan toprak ya da molozlar uygun nakliye koşullarıyla şantiye ortamından uzaklaştırılır.

Gelişen teknoloji ile hafriyat ve kazı işlerinde makinalar, yoğun ve etkin olarak kullanılmaktadır. Hafriyat kazı işlemlerinde kullanılan makinaların başında, skreyper, loader (yükleyici), ekskavator, buldozer gelmektedir. İlhan Hafriyat olarak alanında uzman ve deneyimli kadromuz ile Hafriyat hizmetlerini sağlamaktayız. Hizmetlerimizden faydalanmak ve detaylı bilgi edinmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Hafriyat
GaleriGaleriGaleriGaleriGaleriGaleri
WhatsappWhatsapp